Адреса театру

79008, м. Львів, вул. Лесі Українки,1

Камерна сцена

м. Львів, пр. Свободи, 26

Телефони

+38 (032) 235-55-83  (каса)

+38 (032) 235-67-62  (адміністрація)

Два дні... Дві ночі... Фото з вистави - Два дні... Дві ночі...

Ангел – Н. Боймук

Головна Новини Події Відновити зруйновану каплицю графа Скарбка (Скарбека)!

Відновити зруйновану каплицю графа Скарбка (Скарбека)!

26.09.2012

  Сьогодні пердставники Національного театру ім. Марії Заньковецької здійснили заплановану на 24 вересня поїздку до каплиці, це був поховний граф Станіслав Скарбк (Скарбек). Каплиця знаходиться біля села Заклад у Миколаївському районі Львівської області. Помітити це місце не озброєним оком дуже важко. Річ у тім, що вона знаходиться у проліску, посеред вільхи та осики.
     Поїздка була здійснена в рамках  Міжнародної конференції з нагоди 170-ти річчя будівлі театру. Спершу Заньківчани відвідали колишній сиротинець у с. Заклад  (с. Дроговиж), у якому зараз розташована лікарня для душевно хворих. Саме у цій лікарні є музей графа Скарька (Скарбека), який створений з влісної ініціативи головного лікаря пана Сергія Гейшева. Мало хто знає, але і це приміщення було збудоване за кошти графа.
   Наступним етапом стали відвідини родової каплички Скарбків (Скарбеків). У 40 -х. роках ХХ ст. це місце було розграбоване та зруйноване. З часом про нього забули. Відновити місце спочинку людини, яка у свій час була ініціатором та меценатом побудови приміщення Національного театру ім. М. Заньковецької, приїхали представники театру на чолі з Генеральним директором Андрієм Мацяком. На допомогу прийшла мерія міста Миколаїв, яка виділила працівників комунальної служби та керівництво лікарні для душевно хворих у с. Заклад.
   Щиро вдячні усім, хто долучився до цієї події і допоміг у такій добрій, благородній справі.
Олеся Галканова
Перс-служба

2009-2024 ТЕАТР імені Марії Заньковецької
ЗАПРОШУЄМО ДО СПІВПРАЦІ!
Сайт створено в
REKLAMA.LVIV.UA