Адреса театру

79008, м. Львів, вул. Лесі Українки,1

Камерна сцена

м. Львів, пр. Свободи, 26

Телефони

+38 (032) 235-55-83  (каса)

+38 (032) 235-67-62  (адміністрація)

Сільва Фото з вистави - Сільва

Фото з вистави І.Кальмана "Сільва"

Інтерв`ю

Актор Богдан Козак: «Секретар ЦК колись викреслював у Шевченка «ляхи» — і писав «пани»

04.03.2013

      Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка визначився з кандидатурами на присудження Національних премій України імені Тараса Шевченка за 2010 рік. Серед фаворитів «шевченківських» перегонів — народний артист України, актор Національного академічного українського драматичного театру ім. Марії Заньковецької Богдан Козак (концертне виконання поетичної композиції «Євангеліє від Тараса» за творами Т.Шевченка, літературно-музична композиція «Думи» на вірші Т.Шевченка).
Василь Худицький
ZN,UA від 26 лютого 2010 

Реставрація театру: дочекатися стабільності!

19.11.2012

Реставрація театру: дочекатися стабільності!

      Андрій Мацяк, гендиректор національного театру ім. Марії Заньковецької, про реставрацію будівлі, гроші, відселення мешканців та нагальні потреби. 
  Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької Євро-2012 зустрів із риштованням на фасаді. Нарешті уряд змилостився над пам’яткою архітектури і таки виділив гроші на реставрацію будівлі. Щоправда, вистачило їх лише на відновлення невеличкої частини фасаду… 
Андрій Бурда
Газета "Львівська Пошта"
від 15.11.2012

 

«Вода життя» каламутна, – з прем’єри у театрі Заньковецької

11.06.2012

   У львівському театрі ім. М. Заньковецької знедавна йде нова вистава – «Вода життя», про цінність роду і його тривання. Кореспондентка IA ZIK та театрознавиця Вікторія Швидко відвідали прем’єру 20 травня і – на три тижні «випали в осад» 
  Справа в тому, що геть не знали, як до обговорення доступитися. Театр має статус національного, режисер – народний артист України Григорій Шумейко, драматург – Валерій Шевчук.  Зал аплодував стоячи, багато жінок плакали.
Записала Василина Думан, 
 IA ZIK

"Щоб написати цей твір, мусив стати жінкою"

25.05.2012

     Письменник Валерій Шевчук ділиться з "Поглядом" враженнями від прем'єри свого твору на сцені театру ім. Марії Заньковецької
    Немає нічого вічного під сонцем, усе минає, усе змиває вода життя. Усі негаразди, турботи, трагедії і сумніви, клопоти і маленькі людські щастя – ніщо не вічне під цим потоком. Хіба саме життя, що не перестає бити джерелом. "Вода життя" – остання прем'єра цього сезону в театрі ім. М. Заньковецької. І прем'єра, напевне, символічна, бо у своєму фіналі ставить три крапки. Мовляв, далі буде. Постановка "заньківчан" за твором відомого українського письменника, лауреата Шевченківської премії України Валерія Шевчука відтепер надовго отримає прописку в діючому репертуарі театру. Своєю чергою, автор надзвичайно задоволений тим, що його твір поставили саме "заньківчани". Чим цікава ця вистава та чому для написання цього твору Валерію Шевчуку довелося перевтілюватись в жінку, читайте в матеріалі "Погляду".
 Галина Чоп 
Газета "Новий Погляд" від 25.05.2012

"Гамлет у гострому соусі" – це пікантні подробиці з життя Данського королівства

17.02.2012

     Вадим Сікорський про нову постановку, підбір акторів та людські цінності
Першою постановкою режисера Вадима Сікорського у 94-му театральному сезоні стане вистава за п'єсою Ніколаї "Гамлет в гострому соусі". Щоб дізнатися подробиці майбутньої прем'єри, слід звернутися до її творця, а саме –  режисера, і запитати його, "про що" вона.

Розмовляла Олеся Галканова
Керівник бюро НАУД театр ім. М. Заньковецької 
Газета "Новий Погляд" від 17.02.12

Врятувати скарб графа Скарбека

03.09.2011

Врятувати скарб графа Скарбека

   Андрій Мацяк, генеральний директор театру ім. М. Заньковецької, про те, чому зараз не ремонтуватимуть фасад театру, відселення людей, солодкі обіцянки та потребу залучення інвестора
     На капітальну реконструкцію унікальної перлини архітектури Національного академічного українського драматичного театру ім. М. Заньковецької, за попередніми підрахунками експертів, потрібно щонайменше півмільярда гривень та кілька років. Звісно, сума фантастична, але скарб графа Станіслава Скарбека (головний інвестор проекту будівництва театру – “Пошта”) того вартий, аби врятувати його для нащадків! Попри багаторічні гучні обіцянки щодо фінансування ремонтних робіт, результату й досі жодного. 
Ірина Цицак
"Львівська Пошта" від 03.09.2011 №97 (1129)

"Фран­цу­зи ці­кав­лять­ся ук­ра­їнсь­кою куль­ту­рою"

01.04.2011

     На­род­ний ар­тист Бог­дан Ко­зак роз­по­ві­дає про фран­цузь­кий во­яж Дра­ма­тич­но­го те­ат­ру ім. М. Зань­ко­вець­кої.  
      Ук­ра­їнсь­ка і фран­цузь­ка куль­ту­ри ма­ють дав­ню, май­же ти­ся­чо­літ­ню, тра­ди­цію спіль­но­го ді­а­ло­гу. Сво­го ча­су донь­ка Ярос­ла­ва Муд­ро­го – Ан­на, ста­ла ко­ро­ле­вою Фран­ції. Її осо­бу фран­цу­зи по­ва­жа­ють і пам­'я­та­ють досі, ад­же са­ме ки­ївсь­ка княж­на да­ла по­ча­ток ро­до­во­ду, май­же 30-ом фран­цузь­ким ко­ро­лям.  Сво­єю чер­гою фран­цузь­ка куль­ту­ра упродовж сто­літь бу­ла за­ко­но­да­ви­цею мо­ди у всій Єв­ро­пі, що не мог­ло не поз­на­чи­тись на роз­вит­ку й ук­ра­їнсь­кої лі­те­ра­ту­ри. Куль­тур­ний ді­а­лог, роз­по­ча­тий ти­ся­чо­літ­тя то­му, три­ває дони­ні. Цьо­го ра­зу він зву­чав че­рез Шев­чен­ківсь­ке сло­во, яке при­вез­ли до Па­ри­жу львівсь­кі "зань­ків­ча­ни". Як зус­трі­ча­ли один із кра­щих ук­ра­їнсь­ких те­ат­рів у Фран­ції і з яки­ми емо­ці­я­ми по­вер­ну­ли­ся те­ат­ра­ли до­до­му, роз­по­ві­дає пред­став­ник львівсь­кої де­ле­га­ції, на­род­ний ар­тист Бог­дан Ко­зак
Галина Чоп
"Новий Погляд" від  01.04.2011

Федір Стригун: Зустрінемось у Києві З 9 по 11 грудня у Театрі оперети пройдуть гастролі заньківчан

03.12.2010

    "День" додзвонився до художнього керівника львівського Театру ім. М. Заньковецької, щоб, як кажуть, із перших уст дізнатися, чим відомий колектив порадує столичних театралів.
Тетяна Поліщук
Газета "День" від 3 грудня 2010 року

Нова Заньковецька Крики «Браво!» і сльози публіки викликали монороботи Олександри Лютої, вперше показані в Києві

19.11.2010

Нова Заньковецька
Крики «Браво!» і сльози публіки викликали монороботи Олександри Лютої, вперше показані в Києві

    Минулого тижня вперше кияни побачили дві новинки репертуару Львівського театру ім. М.Заньковецької: моновистави «Божевільна» та «Актриса». Їх поставила за п’єсами сучасного письменника з Галичини Романа Горака відомий режисер Алла Бабенко, спеціально на молоду, але дуже самобутню актрису Олександру Люту (див. «День» №207). Публіка була у захваті від талановитої учениці Богдана Козака.
Тетяна Поліщук
Газета «День» від 19 листопада 2010
фото Руслан Канюка

Мирон КИПРІЯН: «Не можу собі дозволити витрачати час на якісь бздури»

23.07.2010

Мирон КИПРІЯН: «Не можу собі дозволити витрачати час на якісь бздури»

     Сценічне обличчя Національного театру ім. М. Заньковецької – його рук справа. Як-не-як, тут він почав працювати ще у 1957 р. художником-постановником, а з 1963 р. і дотепер обіймає посаду головного художника театру. Мирон Кипріян створив понад 350 сценографій – усіх не згадати, тим більше не перелічити. А ще він малює, пише автобіографічні книжки і вірші.

Оксана  Зьобро
"Високий Замок" 23.07.2010

2009-2024 ТЕАТР імені Марії Заньковецької
ЗАПРОШУЄМО ДО СПІВПРАЦІ!
Сайт створено в
REKLAMA.LVIV.UA