Адреса театру

79008, м. Львів, вул. Лесі Українки,1

Камерна сцена

м. Львів, пр. Свободи, 26

Телефони

+38 (032) 235-55-83  (каса)

+38 (032) 235-67-62  (адміністрація)

Небилиці про Івана... Фото з вистави - Небилиці про Івана...

фото з вистави

Головна Новини Події Забута капилця графа Скарбека...

Забута капилця графа Скарбека...

20.09.2012

 24 вересня в 10.30 колектив Національного академічного українського драматичного театру ім. М. Заньковецької організовує виїзд до с. Заклад (Миколаївського району) на місце колишнього поховання графа Скарбека – фундатора будівлі театру та Доброчинного інституту для сиріт та убогих (сьогодні приміщення психіатричної лікарні).
  З нагоди 170-річчя будівлі театру та Міжнародної конференції «Будівля театру Скарбка (Скарбека): пам’ятка австрійського, польського та українського народів»(яка відбудеться 1 жовтня) дирекція, адміністрація та творчий склад хочуть здійснити благоустрій території, на якій раніше стояла родинна каплиця Скарбків.
     У майбутньому Заньківчани мають намір спільними зусиллями із зацікавленими в цьому проекті людьми та інституціями організувати відновлення та відбудову цього важливого меморіального місця. Адже граф Скарбек збудував не лише приміщення театру, котре подарував громаді міста Львова, а й сиротинець у с. Заклад (колишній Дроговиж), кілька церков у Миколаєві та Демні.
  До участі в цій акції зголосився головний лікар комунального закладу «Психіатрична лікарня Миколаївського району» – Гейшев Сергій Олександрович.
В лікарні, яку він очолює, кілька років назад він самотужки зорганізувавісторико-краєзнавчий музей «Zaklad», який присвячений графу Скарбеку, історії будівництва сиротинця та Арт-галерею ім. Сканіслава Скарбека.
    Організатори акції розраховують на увагу та сприяння органів державної влади та місцевого самоврядування Миколаївщини та всіх небайдужих громадян.

Леся Кичура 
редактор літературної частини

2009-2024 ТЕАТР імені Марії Заньковецької
ЗАПРОШУЄМО ДО СПІВПРАЦІ!
Сайт створено в
REKLAMA.LVIV.UA