Адреса театру

79008, м. Львів, вул. Лесі Українки,1

Камерна сцена

м. Львів, пр. Свободи, 26

Телефони

+38 (032) 235-55-83  (каса)

+38 (032) 235-67-62  (адміністрація)

Івасик-Телесик Фото з вистави - Івасик-Телесик

Сцена з вистави

Тріумфальна жінка

Н.Ковалик
Іронічна мелодрама на 2 дії
Прем'єра - 19.02.2000

Режисер-постановник – н.а. України, лауреат Національної премії України ім.Т.Шевченка Федір Стригун
Художник-постановникн. х. України, лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка Мирон Кипріян
Музичне оформлення – Іван Небесний
Помічники режисера – Костянтин Шелест, Михайло Рудко

        З одного боку маємо іронію, з другого - мелодраму з поєднанням випадкових збігів, контроверсійних обставин, перебільшенням пристрастей і драматичних ефектів. Кожного, хто ще не дивився вистави, одразу хочу застерегти: зверніть увагу на її жанрову ознаку, і саме за цією - не просто драма, бундючно серйозна, це, все ж, іронічна мелодрама, що й повинно налаштувати вас на трохи іронічний лад, дати простір уяві і доброму настрою.
         Вистава схожа на айсберг, найбільша частина якого схована від людського ока. Вже в кінці ота прихована частина виринає і розбиває усе довкола: судді стають винуватцями, винуватиці - суддями. Праведники і грішники міняються місцями, і стає зрозумілим те, заради чого усе це задумувалося. У творі - глибокий трагізм жінки, яка не знала і ніколи не зазнає радощів материнства. Може, інша і не робила б собі з цього біди, занурившись у мистецтво чи якісь інші житейські клопоти, але Лідуня Мотринюк, натура пристрасна, ніколи не примириться зі своєю долею, і саме ця непримиренність штовхає її на вчинки, яких вона ніколи б не здійснила, реалізувавши своє материнське начало. Побутово-міщанська мораль батьків переламала життя доньки, якій не дозволили народити у сімнадцять років позашлюбну дитину, до смерті налякавши громадським осудом. Ох, ця громада! Вона здатна переламати хребта ще не народженому лошаті, і часто робить це, а ще частіше - просто намагаються, зовсім не лихі люди. Вони чесні і прості, сповідують свою життєву філософію, котра велить не плямувати честі родини. З цієї філософії, зрештою, народилася вистава.
         Від початку і до кінця вона сповнена великої психо-емоційної напруги, а ще, в ній чується потужна енергетика, ядром якої є добро.
    
Віктор Палинський
 голова інформцентру
Львівської організації Спілки письменників України, 2002 рік

Обговорення на форумі

Архів вистав
2009-2024 ТЕАТР імені Марії Заньковецької
ЗАПРОШУЄМО ДО СПІВПРАЦІ!
Сайт створено в
REKLAMA.LVIV.UA