Адреса театру

79008, м. Львів, вул. Лесі Українки,1

Камерна сцена

м. Львів, пр. Свободи, 26

Телефони

+38 (032) 235-55-83  (каса)

+38 (032) 235-67-62  (адміністрація)

Небилиці про Івана... Фото з вистави - Небилиці про Івана...

Крутій – Я. Кіргач, Іван – Ю. Хвостенко

Головна Репертуар Діючий репертуар Віяло леді Віндермір

Віяло леді Віндермір

О. Уайльд
п'єса про допбропорядну жінку Ціна квитка:
Прем'єра - 01.12.2012

Режисер-постановник – н.а. України, лауреат Національної премії України ім.Т.Шевченка Федір Стригун
Художник-постановникЛюдмила Боярська
БалетмейстерОлена Балаян
Хормейстер – О. Явдошин
Поміник режисераВ\'ячеслав Жуков, Костянтин Шелест, Михайло Рудко


«Людина може повірити у неможливе, 
але ніколи не повірить у неправдоподібне». 
Оскар Уайльд

     У Національному театрі ім. М. Заньковецької перша прем’єра 95-го ювілейного сезону поставлена за п’єсою відомого ірландсько-англійського культурного діяча Оскара Уайльда. Саме ім’я цієї людини вже підказує, що історія буде досить неординарною та вишуканою, можна сказати, дуже англійською. До уваги львів’ян та гостей міста  –  «Віяло леді Віндермір».  Перша прем’єра вистави відбулась 22 лютого 1892 року у театрі Сент-Деймс (St. James’s Theatre), у постановці сера Джорджа Александера, який був добрим другом авторові. 
        За своє існування п’єса не тільки підкорила силу силенну сцен, але й мала щастя бути екранізованою більше шести разів. Вперше на широкі екрани вийшла стрічка «Віяло леді Віндрермір» у 1916 році. У стрічці взяли участь популярні у той час зірки світового німого кіно Мілтон Росмер, Нетта Уескот та Ірен Рук. Образ леді був таким популярним, що її грли такі зірки, як: Мей Макевой (1925р.), Ханна Ваг (1935 р.), Джин Крейн (1949 р.), Хелена Літтле (1985 р.) тощо. Остання екранізація цієї п’єси зібрала на знімальному майданчику голлівудських зірок першої категорії, а саме: Скарлет Йохансон (Леді Віндермір), Хелен Хант (місіс Ерлін), Стівен Кемпбелл Мур (лорд Дарлінгтон), Марк Амберс (лорд Віндермір). Враховуючи страшенну популярність сюжету можна сміливо стверджувати, що ця історія заслуговує особливої уваги. 
     Не будемо відкривати завісу і переказувати сюжет, адже це, як писав великий метр, – «не серйозно». Спробуємо Вам натякнути, так невимушено, як любив це робити містер Уайльд. Сміливо можна стверджувати, що режисер-постановник н. а. України Федір Стригун розкрив історію жінки, адже саме прекрасна стать є головною рушійною силою у виставі. А ще, художнє оформлення з. д. м. України Людмили Боярської дуже легке та атмосферне, а кожна складка на сукні героїнь чи відпрасований манжет героїв, безсумнівно несуть відлуння «бездоганного» суспільства її Величності королеви Вікторії. Звісно, не можна забути і про музику, бо вона не просто особлива, а має відношення до дуже відомого англійського актора. 
     «Ця п’єса з’явилался в Оскара Уайльда на зламі існування суспільства, а точніше, його переходу від строгого консерватизму до творення нової капіталістичної держави, коли одні етичні норми помирали, а інші народжувалися. Сама історія про те, як з дрібниць можна роздути скандал і, навпаки, як великі і мужні вчинки залишаються скромними та не поміченими», – розповідає про виставу режисер н. а. України Федір Стригун. 
        Гадаю ми Вас заінтригували. Говорячи словами великого Оскара Уайльда, ми спробуємо зробити все, щоб «цей вечір ви провели якомога корисніше для свого розуму і не займалися речами, які не мають відношення до мистецтва».   
  
Олеся Галканова 
фахівець із зв’язків з громадськістю 
та роботи з п’єсою

 
2009-2024 ТЕАТР імені Марії Заньковецької
ЗАПРОШУЄМО ДО СПІВПРАЦІ!
Сайт створено в
REKLAMA.LVIV.UA